Навіщо купувати землю і нерухомість в Литві?

З населенням всього лише в 3 мільйони жителів, це прибалтійська країна змогла перевершити багато великих європейських країн і ввійти в десятку найбільш швидко країн Європи.

Розвиток інфраструктури та створення відмінних умов для розвитку бізнесу мають наслідком і зростаючий інтерес до інвестування в нерухомість.

Причин, чому має сенс розглядати варіант інвестицій в нерухомість або землю в Литві, досить. Ось тільки деякі з них:

  • Постійний потік зовнішньої торгівлі та експорту підтримує стабільне зростання активності в Литві
  • Сусідство з Латвією, яка також має великий потенціал внутрішнього ринку, сприяє розширенню можливостей в масштабах всього Балтійського регіону
  • Спрощення грошових операцій, пов’язаних з перекладами коштів емігрантами, додатково стимулюють приплив іноземних інвестицій і збільшують кількість бажаючих жити в країні
  • Доходи державного бюджету та бюджетів самоврядувань демонструють стабільне зростання

Хто може купити землю і нерухомість в Литві?

Як і її балтійські сусіди, Литва виробила досить сприятливе законодавство, яке регулює придбання нерухомості іноземними покупцями.

Як громадяни ЄЕП, так і громадяни країн, що не входять до Єдиного Економічного Простору, можуть придбати житлову нерухомість вільно, без обмеження. Виняток становлять тільки будівлі національної або стратегічної важливості.

Крім того, нерухомість може бути придбана і при відсутності литовського громадянства.

Мінімальні обмеження, сприятливі умови права власності, поряд з ознаками відновлення економіки, виглядають привабливо для іноземних інвесторів.

І все ж при найближчому розгляді ринок Литви поки ще не демонструє класичні характеристики розвиненого ринку і, швидше за все, підійде не всім.