Чотири кроки до створення прибуткового інвестиційного портфеля

На сьогоднішньому фінансовому ринку грунтовно продуманий інвестиційний портфель має життєво важливе значення для успіху будь-якого інвестора. Індивідуальний інвестор повинен знати, як розподілити активи, щоб це найкращим чином відповідало його особистим інвестиційним цілям і стратегіям. Іншими словами, ваш портфель повинен задовольнити ваші майбутні потреби в капіталі і дати вам душевний спокій. Інвестор може створити свій інвестиційний портфель у відповідність зі своїми цілями і інвестиційними стратегіями слідуючи системному підходу. Ось деякі важливі етапи для забезпечення такого підходу:

Крок 1. Визначення відповідного вам розподілу активів

Визначення вашої індивідуальної фінансової ситуації і інвестиційних цілей є першим завданням при створенні інвестиційного портфеля. Важливі моменти, на які потрібно звернути увагу – це вік, скільки часу ви повинні витратити, щоб забезпечити зростання ваших інвестиції, а також обсяг капіталу для інвестицій і для майбутніх потреб. Випускник коледжу, тільки початківець кар’єру, і 55-річний одружений чоловік, який бажає допомогти оплатити навчання в коледжі дитини і планує піти на пенсію найближчим часом, будуть мати дуже різні інвестиційні стратегії.

Другий фактор, який потрібно взяти до уваги, – це ваша особиста толерантність до ризиків. Чи готові ви ризикнути невеликою сумою грошей заради можливості більш високого прибутку? Кожен хотів би отримувати високі доходи з року в рік, але якщо ви не спите ночами, коли ваші інвестиції демонструють короткостроковий спад, швидше за все, висока прибутковість від таких видів активів не варто стресу, який ви отримуєте в подібній ситуації.

Аналіз поточної ситуації та майбутніх потреб у капіталі, а також ваша толерантність до ризиків визначатимуть, яким чином ваші інвестиції повинні бути розподілені між різними класами активів. Можливість більшого прибутку виникає за рахунок більшого ризику втрат. Можна зменшити ризик, оптимізувавши ваш портфель з урахуванням вашої персональної ситуації і стилю.

Консервативний Vs. Агресивний інвестор

Як правило, чим більше ризику ви можете собі дозволити, тим агресивнішим буде ваш портфель, вміщуючи в себе більшу частину в акціях і меншу – в облігаціях та інших цінних паперах з фіксованим доходом. І навпаки – чим менше ризик, тим більш консервативним буде ваш портфель.

Крок 2: Створення портфеля

Після того, як ви визначили, як правильно розподілити активи, вам просто потрібно розділити свій капітал між відповідними класами активів. На базовому рівні, це нескладно.

Але ви можете додатково розділити різні класи активів на підкласи, які також мають різні ризики і потенційний прибуток. Наприклад, інвестор може розділити долю з акцій між різними секторами, а також між внутрішнім і зовнішнім ринком. Частина облігацій може бути розподілена між короткостроковими і довгостроковими проектами, урядовими та корпоративними програмами і так далі.

Крок 3: Переоцінка ваги інвестиційного портфеля

Коли у вас вже є складений інвестиційний портфель, його необхідно аналізувати і періодично балансувати, тому що зміни ринку можуть привести до зміни вашої первісної оцінки.

Інші фактори, які можуть змінюватися з плином часу – це ваше поточне фінансове становище, майбутні потреби і толерантність до ризику. Якщо ці речі зміняться, то вам, можливо, буде потрібно скорегувати свій портфель відповідно до змін. Якщо ваша толерантність до ризиків знизилась, то вам, можливо, буде потрібно зменшити кількість акцій. Або, можливо, ви будете готові до великих ризиків, і ваше розподіл активів зажадає, щоб якась частина ваших активів перемістилася в більш ризиковані проекти з проектів з малою капіталізацією.

По суті, щоб балансувати інвестиційний портфель, необхідно визначати, які з ваших проектів в надлишкової, а які в недостатній пропорції.

При продажу активів з метою збалансувати інвестиційний портфель, необхідно приділити час, щоб розглянути податкові наслідки перенастроювання вашого портфеля.

У той же час, не забувайте враховувати і моменти безпеки .. Якщо ви підозрюєте, що ті проекти, які у вас в надлишку, готові обвалитися, ви можете їх продати, не дивлячись на податкові наслідки. Думки аналітиків і наукові доповіді можуть бути корисними інструментами, які допоможуть оцінити перспективи ваших володінь. І стратегію продажу активів, що знижують податкові витрати, можна застосовувати для зменшення податкових наслідків.

Крок 4: Пам’ятайте про важливість диверсифікації

Протягом всього процесу створення інвестиційного портфеля життєво важливо, щоб ви пам’ятали, – збереження диверсифікації понад усе. Мало просто володіти цінними паперами кожного класу активів – необхідна також диверсифікації всередині кожного класу.

Підсумок:

В цілому, добре диверсифікований портфель є кращим вибором для послідовного довгострокового зростання доходу від ваших інвестицій. Він захищає ваші активи від ризиків, пов’язаних із значним зниженням і структурними змінами в економіці з плином часу. Слідкуйте за диверсифікацією свого портфеля, вносячи корективи в разі необхідності, і ви значно збільшите ваші шанси довгострокового фінансового успіху.