Інвестиції в нерухомість – вивчаємо процес

Нерухомість, як правило, входить в пакет більшого інвестиційного портфеля і, як правило, вважається альтернативним інвестиційним класом. Нерухомість добре вписується в пакет як частина інвестиційного портфеля, оскільки має кілька аспектів, які можуть підвищити віддачу більшого портфеля або зменшити ризики на тому ж рівні прибутковості.

Ось деякі з переваг наявності інвестицій в нерухомість в вашому інвестиційному портфелі:

  • Диверсифікація цінностей. Прибутковість нерухомості має відносно низьку залежність від активів іншого класу (традиційних інвестиційних інструментів, таких як акції та облігації), що зміцнює диверсифікацію вашого інвестиційного портфеля
  • Збільшення прибутковості. В рамках інвестиційного портфеля нерухомість дозволяє домогтися більш високого прибутку при заданому рівні ризиків. Крім того, шляхом додавання нерухомості в портфоліо можна зберегти прибутковість інвестиційного портфеля при зменшенні ризику
  • Захист від інфляції. Дохід від нерухомості безпосередньо пов’язаний з орендною платою, яка надходить від мешканців. У деяких договорах оренди містяться положення, що стосуються підвищення орендної плати, яка буде індексуватися з урахуванням інфляції. В інших випадках орендні ставки збільшуються, коли термін оренди закінчується і змінюється орендар. У будь-якому випадку, реальний дохід від нерухомості має тенденцію до більш швидкого збільшення в умовах інфляції, що дозволяє інвесторові зберегти свої реальні доходи
  • Можливість впливати на процес. Нерухомість є матеріальним активом. В результаті, інвестор може зробити будь-які заходи, щоб збільшити вартість або поліпшити характеристики. Приклади таких видів діяльності включають: заміну протікає дахом, поліпшення зовнішнього вигляду, здача новому орендарю з більш високими ставками. Інвестор має велику ступінь контролю за інвестиціями в нерухомість в порівнянні з іншими видами інвестицій.
Інвестиції в нерухомість - вивчаємо процес

інші міркування

Нерухомість також має деякі особливості, які вимагають особливої уваги при прийнятті рішення про інвестування:

  • Досить витратний процес покупки, продажу та експлуатації – Для угод на вторинному ринку нерухомості трансакційні витрати є значними порівняно з іншими інвестиційними класами. Як правило, більш ефективно придбати великі об’єкти нерухомості, тому що в цьому випадку ви можете розподілити операційні витрати на велику базу активів. Нерухомість дорого обходиться в експлуатації, тому що це матеріальний актив і він вимагає постійного технічного обслуговування.
  • Потрібно управління – З деякими винятками, нерухомість вимагає постійного управління на двох рівнях. По-перше, вам буде потрібно щоденне управління майном. По-друге, необхідно стратегічне управління, що розглядає довгострокову перспективу вкладень на ринку інвестицій. Іноді ці функції управління об’єднані і виконуються однією групою. Управління має свою ціну – навіть якщо здійснюється власником, воно потребує часу і ресурсів.
  • Важко придбати – Збудувати осмислений диверсифікований портфель нерухомості – завдання не з простих. Покупки повинні бути зроблені в різних географічних точках і по всіх класах активів, які знаходяться поза досяжністю для багатьох інвесторів. Можна, однак, придбати об’єкти в сегменті приватного житла або громадських житлових комплексів, і ці об’єкти, як правило, зміцнюють надійність інвестиційного портфеля.
  • Циклічність – На відміну від інших класів активів, прибутковість вкладень в нерухомість є циклічною. Процес роботи інвестицій в нерухомість складається з двох циклів: циклу ринку нерухомості і циклу інвестиційного ринку. При складанні стратегічних планів інвестування в нерухомість потрібно враховувати цей момент.
  • Вимірювання ефективності – У приватному інвестиційному секторі немає ніякої точки відліку, по якій можна було б порівняти результати роботи інвестиційного портфеля. Крім того, важко виміряти ризик по відношенню до ринку. Ризик і прибутковість легко визначити на фондовому ринку, але вимір ефективності інвестування в нерухомість є набагато більш складним завданням.

З огляду на все, що викладено вище, можна зробити висновок, що інвестування в нерухомість вимагає продуманого підходу, але при цьому будь-який інвестиційний портфель тільки виграє від цієї складової.